معرفی حوزه علمیه نخبگان
جمعه 12 دی 1399
معرفی حوزه علمیه نخبگان

معرفی حوزه علمیه نخبگان شیراز

حوزه علمیه نخبگان شیراز از مدارس دینی معروف شیراز زیر نظر مرکز مدیریت حوزه های علمیه شیراز در سال 1388 توسط مرحوم حضرت آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه سابق شیراز تاسیس گردید که هرساله بنا بر ضوابط مصوب مرکز مدیریت و ضوابط داخلی خود اقدام به جذب جوانان علاقه‌مند می‌نماید.

مدیریت محترم حوزه حضرت استاد علیرضا صادقی حفظه الله میباشند که یکی از اساتید برجسته اخلاق میباشند ، مکان این حوزه در جوار حرم مطهر شهید امام زاده علی بن حمزه میباشد که فضای معنوی بسزایی را برای علاقمندان ایجاد کرده است.

توجه خاص به کیفیت بالای علمی و اخلاقی و تربیتی از جمله ارکان جهت‌گیری این مدرسه علمیه می‌باشد....

 

اخلاق ، اخلاق ، اخلاق : اگر بتوان سه رکن اصلی این حوزه را نام برد سه رکن اصلی آن اخلاق میباشد ، اخلاق در این حوزه در صدر اولویت ها قرار دارد و همانطور که بحث شد مدیریت معزز از اساتید مطرح اخلاق و شناخته شده میباشد . استاد صادقی تهذیب نفس و اخلاق اسلامی را اولویت اصلی می‌داند ، وی همچنین بر تاثیرگذاری بر طلاب و روحانیون توانسته است در جامعه با صرف وقت و حوصله جوانان زیادی را به اخلاق و اسلام جذب نماید.

درس : علاوه بر اخلاق و تهذیب و مباحث ارزشی ، درس و امور آموزش از ارکان این حوزه می باشد ، که همانطور از اسم آن پیداست در پرورش طلاب نخبه بسیار موفق بوده است ...

حضرت آیت الله ایمانی در این باره فرمودند : حوزه علمیه نخبگان را با هدف تربیت طلاب شایسته راه اندازی کرده ایم.

فعالیت های پژوهشی : علاوه بر دو مورد فوق ، حوزه علمیه نخبگان به پرورش طلاب در فعالیت های پژوهشی نیز میپردازد ، چنانکه در تمامی رشته های پژوهشی این حوزه نمایندگانی از طلاب دارد و همیشه افتخار آفرین بوده اند.

حوزه علمیه انقلابی (از آرمان های مرحوم امام) : یکی از آرمان های مرحوم امام محافظت از حوزه های علمیه بوده و جلوگیری نفوذ دشمن در این جامعه پاک و مطهر ، حوزه علمیه نخبگان توانست لقب حوزه علمیه انقلابی کشور را برگزیند ....

 

راه های ارتباطی :
آدرس : فارس - شیراز - خیابان حافظ، جنب آستان مقدس حضرت علی ابن حمزه علیه سلام، مدرسه علمیه نخبگان شیراز

شماره تماس و تلفکس : 07132277848

کد پستی : 7145663344

 

آدرس ما در نقشه

 

 

کروکی

 


یادداشت ها